NIL pisze do resortu zdrowia ws. prowadzenia list oczekujących

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 25 września 2015 19:22

Samorząd lekarski liczy na rzeczową współpracę z Ministerstwem Zdrowia w sprawie zmiany przepisów dotyczących prowadzenia list oczekujących. Prezes NRL uważa, że istnieją zakresy świadczeń, w których prowadzenie list oczekujących nie jest konieczne.

NIL pisze do resortu zdrowia ws. prowadzenia list oczekujących
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Naczelna Izba Lekarska, prezes NRL Maciej Hamankiewicz podziękował za odpowiedź nadesłaną z Ministerstwa Zdrowia na apel Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej z dnia 5 sierpnia 2015 r. w sprawie zmiany przepisów dotyczących prowadzenia list oczekujących.

Wyraził jednocześnie nadzieję, że zapowiedź Ministerstwa Zdrowia, co do przeprowadzenia szczegółowych analiz i podjęcia dyskusji dotyczącej wyodrębnienia zakresów świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, dla których tworzenie list oczekujących nie jest konieczne, nie pozostanie jedynie w sferze deklaracji.

Jak podkreśla prezes Hamankiewicz, samorząd lekarski liczy w tym zakresie na rzeczową współpracę z resort zdrowia i ponownie podkreśla, że ''istnieją zakresy świadczeń, w których prowadzenie list oczekujących nie jest konieczne dla zapewnienia równego dostępu pacjentów do świadczeń finansowanych ze środków publicznych, a służy jedynie dalszemu biurokratyzowaniu medycyny''.

Na szczególną uwagę zasługuje postulat zgłaszany przez środowisko lekarzy dentystów, którzy wyraźnie wskazują na brak rzeczowej potrzeby prowadzenia list oczekujących.

Więcej: www.nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze