NIL: ankieta dotycząca stosowania antybiotyków - termin przedłużony

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2019 20:00

Organizator ankiety (ECDC) pracuje nad rozwiązaniem zgłoszonych problemów z działaniem linków do poszczególnych wersji językowych oraz nad zwiększeniem przepustowości - informuje Naczelna Izba Lekarska.

NIL: ankieta dotycząca stosowania antybiotyków - termin przedłużony
Termin na udzielanie odpowiedzi został przedłużony do 24 lutego 2019 r. Fot. Archiwum

Izba lekarska apeluje do zainteresowanych wypełnieniem ankiety o cierpliwość. Ankieta będzie ponownie dostępna w najbliższych dniach. Termin na udzielanie odpowiedzi został przedłużony do 24 lutego 2019 r.

Wcześniej termin był ustalony na 14 lutego 2019 r.

Naczelna Izba Lekarska wraz ze Stałym Komitetem Lekarzy Europejskich (Standing Committee of European Doctors CPME) oraz Radą Europejskich Lekarzy Dentystów (Council of European Dentists CED) zachęca lekarzy i lekarzy dentystów do udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie dotyczącej stosowania antybiotyków i antybiotykooporności.

Ankieta, kierowana do pracowników ochrony zdrowia (m. in. lekarzy oraz lekarzy dentystów) została opracowana przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (European Centre for Disease Prevention and Control ECDC) - utworzoną w 2005 r. agencję Unii Europejskiej z siedzibą w Szwecji, odpowiedzialną za rozpoznawanie, ocenę i powiadamianie o bieżących i nadchodzących zagrożeniach związanych z chorobami zakaźnymi. Celem tego badania jest zrozumienie, jaką pracownicy ochrony zdrowia posiadają wiedzę nt. antybiotyków i jakie jest ich do podejście do ich stosowania w swej codziennej praktyce zawodowej, aby ustalić potrzeby w zakresie dalszego kształcenia, kampanii informacyjnych itp.

Więcej: nil.gov.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum