NFZ zwiększa liczbę konsultantów na infolinii ws. koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2020 17:34

Nawet 10 tys. połączeń dziennie odbierają konsultanci infolinii NFZ, gdzie pod numerem 800 190 590 uzyskać można informacje dot. koronawirusa. Z pomocą przychodzą przeszkoleni konsultanci firm i instytucji.

Fot. archiwum

Dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Narodowego Funduszu Zdrowia Sylwia Wądrzyk poinformowała w piątek (20 marca), że wraz z rosnącą liczbą telefonów zwiększa się sukcesywnie liczba konsultantów.

Podała dla przykładu, że w czwartek infolinię obsługiwało jednocześnie ponad 300 osób.

Wsparciem służą specjalnie przeszkoleni pracownicy call center innych instytucji oraz firm takich jak m.in. Centralny Ośrodek Informatyki, NASK, PZU Zdrowie, Krajowa Informacja Skarbowa, Poczta Polska, PGNiG, Energa, PKP Intercity czy PGE.

Wkrótce - jak zapowiedziała - dołączą ZUS, Bank PKO BP, Bank Pekao SA, Totalizator Sportowy, Polski Holding Hotelowy, Tauron, PKS Polonus, Polski Fundusz Rozwoju i Gallup Polska.

Konsultanci udzielają informacji w oparciu o skrypty przekazane z NFZ.

- Sytuacja wymaga wspólnego działania, dlatego tak istotna jest współpraca firm i instytucji, które kierując się poczuciem społecznej odpowiedzialności zdecydowały się na wsparcie infolinii NFZ- podkreśla prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski.

Infolinia NFZ od czwartku jest również częściowo obsługiwana przez voicebot`a - inteligentnego asystenta. Automat służy wsparciem, w sytuacji kumulacji połączeń przy udzielaniu najczęściej zadawanych, podstawowych pytań, przy których nie jest wymagana konsultacja ze specjalistą.

Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami można połączyć się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

NFZ akcentuje, że do dyspozycji pacjentów jest również czat z konsultantem, obsługa w języku angielskim a także wideorozmowa z tłumaczem języka migowego.

Katarzyna Lechowicz-Dyl (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum