NFZ: zarządzenie w sprawie wniosków o indywidualne rozliczenie świadczeń

Autor: MAK, NFZ/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2019 17:48

Na stronie Centrali NFZ ukazało się zarządzenie zmieniające zarządzenie w sprawie wniosków o indywidualne rozliczenie świadczeń i Bazy Rozliczeń Indywidualnych.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Zarządzenie wprowadza zmiany do zarządzenia Nr 95/2018/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 20 września 2018 r. w sprawie wniosków o indywidualne rozliczenie świadczeń i Bazy Rozliczeń Indywidualnych - informuje Fundusz.

- W przedmiotowym zarządzeniu, w porównaniu do dotychczas obowiązującego stanu prawnego, dokonano zmian dostosowujących do przepisów określających warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień, obowiązujących od 1 stycznia 2020 r. - podaje NFZ.

- Przedmiotowe zarządzenie likwiduje kategorię zgody 6109 „rozliczenie świadczeń udzielonych świadczeniobiorcy w wieku poniżej 60. roku życia, w zakresie świadczenia psychogeriatryczne”, skutkując zmianą w załączniku nr 3. (..) Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2020 r. - czytamy w uzasadnieniu zarządzenia.

Więcej: www.nfz.gov.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum