NFZ: zarządzenie korygujące wycenę koordynowanej opieki nad kobietą i dzieckiem

Autor: MAK, NFZ/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2019 18:00

Na stronie NFZ ukazał się 27 maja projekt zarządzenia zmieniającego zarządzenie w sprawie warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przez podmioty realizujące świadczenia koordynowanej opieki nad kobietą i dzieckiem (KOC) w związku z przepisami ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem".

NFZ: zarządzenie korygujące wycenę koordynowanej opieki nad kobietą i dzieckiem
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

NFZ wyjaśnia, że zmiany w zarządzeniu Nr 49/2018/DSOZ prezesa Funduszu z dnia 6 maja 2019 r. "(...) polegają na skorygowaniu wyceny punktowej świadczeń w związku z ponoszonymi przez świadczeniodawców rosnącymi kosztami, będącymi pochodną wzrostu ogólnych kosztów udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, a niniejsza nowelizacja zarządzenia jest symetryczna z dokonaną modyfikacją wartości świadczeń w pozostałych rodzajach świadczeń".

- Skutek finansowy wynikający z wprowadzenia nowelizacji zarządzenia, szacowany jest, przy założeniu identycznej struktury realizowanych świadczeń, na około 2,7 mln zł w II połowie 2019 r. Przepisy zarządzenia stosuje się do świadczeń udzielanych od dnia 1 lipca 2019 roku - podaje NFZ.

Opinie dotyczące projektu można wysyłać do 10 czerwca br. do godz. 16.00 na adres: sekretariat.dsoz@nfz.gov.pl.

Szczegóły: nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum