NFZ: zamieszanie w opolskim oddziale

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2010 10:22

Intencje polityków, by utrzymać Kazimierza Łukawieckiego na stanowisku dyrektora, nie znajdują na razie potwierdzenia w decyzjach prezesa NFZ.

Kazimierz Łukawiecki

Od wczoraj (8 czerwca) wzbudza emocje decyzja prezesa NFZ – Jacka Paszkiewicza o odwołaniu ze stanowiska dyrektora Opolskiego Oddziału NFZ.

W sprawę włączyli się lokalni politycy i jak wynika z nieoficjalnych informacji, decyzja o odwołaniu dyrektora ma być zawieszona do 5 lipca. Taką wolę wyrazili posłowie podczas posiedzenia prezydium klubu poselskiego PO.

– Wszyscy na Opolszczyźnie wiedzą o tej decyzji, ale nie mamy potwierdzenia na piśmie – mówi portalowi rynek zdrowia.pl Roman Kolek, od wczoraj po. dyrektora oddziału. – Do momentu otrzymania pisemnego potwierdzenia o zmianie decyzji prezesa NFZ, wczorajsze pismo w sprawie odwołania dyrektora Łukawieckiego ze stanowiska jest dla nas obowiązujące.

Zamieszanie wokół dyrektora opolskiego oddziału trwa od maja. Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawił radzie nadzorczej Opolskiego Oddziału NFZ listę zarzutów wobec dyrektora oddziału. Dotyczyły, m.in. przekroczenia planu w zakresie refundacji leków w ubiegłym roku, wadliwego planowania wydatków na świadczenia medyczne, naruszenia przepisów przy wydawaniu zgody na indywidualne rozliczenie świadczeń i zawyżenia w tym roku dobowego ryczałtu dla Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.

Rada Opolskiego Oddziału NFZ uznała treść zarzutów prezesa NFZ pod adresem dyrektora opolskiego oddziału Kazimierza Łukawieckiego za bezpodstawne i zaopiniowała negatywnie wniosek o jego odwołanie.

Edward Gondecki, przewodniczący tej rady twierdzi, że planu w refundacji leków dyrektor nie mógł przekroczyć, ponieważ na koniec zeszłego roku oddział zaoszczędził na lekach ponad milion złotych. Pomimo opinii rady, prezes NFZ  dyrektora odwołał . Czy zostanie zawieszona decyzja o jego odwołaniu?

– Sprawa jest skomplikowana i musiałaby wynikać z woli i decyzji prezesa NFZ – dodaje Roman Kolek. – Na razie są to tylko intencje polityków.   

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum