NFZ: projekt zarządzenia ws. warunków zawierania umów na opiekę długoterminową

Autor: NFZ, MAK/Rynek Zdrowia • • 30 września 2019 14:40

Narodowy Funduszu Zdrowia przedstawił na swojej stronie projekt zarządzenia zmieniającego zarządzenie ws. warunków określenia zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej w celu wyrażenia opinii przez właściwe w sprawie podmioty.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

- Zmiany (…) dotyczą wzrostu finansowania świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej, kompensujące rosnącą dynamikę kosztów związaną z udzielaniem świadczeń w warunkach stacjonarnych. (…) Zarządzenie zakłada stopniowy wzrost wyceny taryfy, począwszy od 1 października 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. oraz dalszy coroczny wzrost taryfy przewidzianej na kolejne lata kalendarzowe, aż do grudnia 2022 r. - podaje NFZ w uzasadnieniu projektu.

- Dokonano uaktualnienia współczynnika wagi punktowej produktu rozliczeniowego dla świadczeń obejmujących żywienie dojelitowe i pozajelitowe w warunkach stacjonarnych. (…). Szacunkowe dodatkowe koszty zmian od IV kwartału br. związane z implementacją taryf, określonych przez AOTMiT wynoszą około 18 mln zł, a w latach 2020-2022 dodatkowo po 97,89 mln zł względem wydatków związanych z taryfami proponowanymi na rok poprzedni - informuje Fundusz.

Opinie i uwagi do projektu zarządzenia można przesyłać do godziny 16:00 dnia 14 października 2019 r., na adres e-mail: sekretariat.dsoz@nfz.gov.pl wpisując w tytule maila „uwagi SPO”.

Szczegóły: nfz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum