NFZ: projekt zarządzenia w zakresie leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką - do konsultacji

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2019 17:45

Prezes Funduszu w celu wyrażenia opinii przedstawił w czwartek (8 sierpnia) projekt zarządzenia zmieniającego zarządzenie ws. określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju rehabilitacja lecznicza oraz programy zdrowotne - leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką.

NFZ: projekt zarządzenia w zakresie leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką - do konsultacji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak czytamy w uzasadnieniu, zmiany wprowadzone niniejszym zarządzeniem, zmieniającym zarządzenie Nr 13/2019/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 6 lutego 2019 r.w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzajach rehabilitacja lecznicza oraz programy zdrowotne w zakresie świadczeń - leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką - polegają zmianie załącznika nr 1n ''katalog zakresów świadczeń'' poprzez dodanie:
1. nowego produktu rozliczeniowego 5.53.01.0001649 - koszt pobytu przedstawiciela ustawowego albo opiekuna faktycznego przy pacjencie małoletnim lub posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności w celu częściowej refundacji kosztów pobytu opiekuna
w podmiotach leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej.
2.     zakresu skojarzonego do rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonarnych - ''rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych dla pacjentów po leczeniu operacyjnym''.

Opinie należy przekazać w terminie do 22.08.2019 roku do godz. 16.00 na adres e-mail: sekretariat.dsoz@nfz.gov.pl wpisując w tytule maila ''uwagi REH''.

Więcej: nfz.gov.pl

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze