NFZ o zaleceniu dot. zaprzestania świadczeń w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2020 18:01

W sobotę (21 marca) Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował na swojej stronie internetowej komunikat, w którym zobowiązuje świadczeniodawców do zaprzestania udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju lecznictwo uzdrowiskowe, pacjentom przebywającym na leczeniu.

Fot. archiwum

Jak wyjaśnia Centrala Funduszu przepis § 6 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia ministra zdrowia z 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, czasowo ograniczył działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego.

„W związku z powyższym zobowiązuje się świadczeniodawców do zaprzestania udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju lecznictwo uzdrowiskowe, pacjentom przebywającym na leczeniu” – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie NFZ zwraca się z prośbą o udzielenie wszelkiej pomocy pacjentom, która przyczyni się do ich bezpiecznego i sprawnego powrotu do miejsca zamieszkania, poprzez umożliwienie kuracjuszom korzystania z pokoi i posiłków do czasu zorganizowania przez nich transportu powrotnego do domu oraz pomoc przy zakupie drogą elektroniczną biletów powrotnych.

Więcej: nfz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum