NFZ: nowelizacja zarządzenia - ambulatoryjna opieka specjalistyczna

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2020 19:20

Fundusz opublikował Zarządzenie Nr 25/2020/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 28 lutego 2020 r. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania  i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna.

Fot. Archiwum

Zmiany wprowadzone niniejszym zarządzeniem mają na celu wdrożenie rozwiązań umożliwiających zmniejszenie liczby oczekujących i czasu oczekiwania na wykonanie świadczeń w poradniach specjalistycznych, w których czeka najwięcej pacjentów.

Zmiany wprowadzane zarządzeniem dotyczą następujących zakresów: endokrynologii, kardiologii, neurologii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz endokrynologii dla dzieci, kardiologii dziecięcej, neurologii dziecięcej i ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla dzieci. Aby osiągnąć zasadniczy cel, w ortopedii i traumatologii narządu ruchu wprowadzono do rozliczania zakres skojarzony ''świadczenia na rzecz pacjentów pierwszorazowych'' oraz zastosowano bezlimitowe rozliczanie i finansowanie świadczeń w zakresach skojarzonych pierwszorazowych w ww. dziedzinach medycyny.

Dodatkowo mechanizm bezlimitowego finansowania świadczeń w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu wprowadza się również przy rozliczaniu skojarzonych zakresów świadczeń: ambulatoryjna opieka ze wskazań nagłych (AON) oraz świadczenia zabiegowe.

Utrzymano jednocześnie pozostałe zasady rozliczania porad pierwszorazowych i dotychczasowe współczynniki.

Więcej: nfz.gov.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum