NFZ: nowela zarządzenia - leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2020 20:25

Fundusz opublikował Zarządzenie Nr 24/2020/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 28 lutego 2020 r. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia.

Fot. Archiwum

Zmiany wprowadzone niniejszym zarządzeniem do zarządzenia Nr 180/2019/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 31 grudnia 2019 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia polegają m.in. na: umożliwieniu realizacji świadczeń z wykorzystaniem jednorazowych pomp elastomerowych do terapii infuzyjnej - zgodnie z projektowanymi zamianami w katalogu 1e określającym Katalog świadczeń podstawowych dodano produkt rozliczeniowy o kodzie 5.08.05.0000177 hospitalizacja jednego dnia z zastosowaniem jednorazowych pomp elastomerowych do terapii infuzyjnej. 

Wprowadzona zmiana ma na celu poprawę jakości życia pacjentów, poprzez skrócenie okresu hospitalizacji do niezbędnego minimum - pacjenci poddani tego typu terapii mogą być czynni zawodowo i nie podlegają wykluczeniu społecznemu.

Więcej: nfz.gov.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum