×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

NFZ: Rehabilitacja pocovidowa z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 do 30 czerwca

Autor: oprac. ML • Źródło: PAP06 kwietnia 2022 14:32Aktualizacja: 06 kwietnia 2022 14:33

Zgodnie z poleceniami ministra zdrowia z 31 marca br. rehabilitacja po COVID-19 będzie wspierana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 nieprzerwanie do 30 czerwca 2022 r. - poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia potwierdzając nasze wczorajsze ustalenia.

NFZ: Rehabilitacja pocovidowa z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 do 30 czerwca
Do 30 czerwca świadczenia rehabilitacji pocovidowej będą realizowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Fot. Shutterstock
  • Pacjenci mogą zrealizować rehabilitację lub dokończyć program rehabilitacji po COVID-19 do końca czerwca
  • Przypomnijmy, skierowania do programu rehabilitacji po COVID-19 były wystawiane do 4 kwietnia br.
  • Rehabilitacja pocovidowa będzie realizowana z części finansowanej w ramach standardowych umów z NF

Rehabilitacja pocovidowa finansowana do 30 czerwca

"Pacjenci, którzy mają wystawione skierowania na rehabilitację pocovidową lub są w jej trakcie, mogą zrealizować rehabilitację lub dokończyć program rehabilitacji po COVID-19 do końca czerwca 2022 roku" - wyjaśnił zastępca dyrektora biura komunikacji społecznej i promocji NFZ Paweł Florek.

Podał, że w związku z poleceniami ministra zdrowia oraz mając na uwadze m.in. utrzymujący się spadek liczby zakażeń na koronawirusa, skierowania do programu rehabilitacji po COVID-19 były wystawiane do 4 kwietnia br.

Po tej dacie - jak wskazał - pacjenci po przebytej chorobie COVID-19, których stan zdrowia wskazuje na konieczność rehabilitacji, nadal mogą korzystać z rehabilitacji leczniczej, tyle że finansowanej w ramach standardowych umów z NFZ. Chodzi m.in. o rehabilitację ogólnoustrojową, neurologiczną i pulmonologiczną (oddechową).

Narodowy Fundusz Zdrowia wiosną ub.r. przygotował kompleksowy program rehabilitacji dla pacjentów, którzy chorowali na COVID-19. Pacjenci mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne. Do rehabilitacji w trybie stacjonarnym i uzdrowiskowym kwalifikowani byli pacjenci, u których wystąpiły powikłania lub następstwa, jeśli chodzi o układ oddechowy, układ krążenia, układ nerwowy, narząd ruchu, a także spadek siły mięśniowej lub nasilenie duszności.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze