Musiałkiewicz: pikieta będzie, dlaczego mamy ją odwoływać?

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2017 22:49

Jak powiedziała nam we wtorek (18 lipca) Grażyna Musiałkiewicz, przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii (OZZPDMiF), planowana na środę pikieta Porozumienia Zawodów Medycznych odbędzie się.

Musiałkiewicz: pikieta będzie, dlaczego mamy ją odwoływać?
Planowana na środę pikieta Porozumienia Zawodów Medycznych odbędzie się. FOT. PTWP

- Nic absolutnie nie będzie odwołane. Również ratownicy będą z nami. Projekt obywatelski ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia to nasza wspólna sprawa - oznajmiła Grażyna Musiałkiewicz i dodała: - Ludzie jadą autokarami z różnych stron Polski.

Tymczasem na mocy zawartego we wtorek porozumienia Komitetu Protestacyjnego Ratowników Medycznych oraz Sekcji Krajowej Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ "Solidarność" z MZ, z dniem jego podpisania ratownicy medyczni mają zawiesić akcję protestacyjną.

- Nie ma wspólnego dla wszystkich grup zawodowych scenariusza protestu. Od początku przyjęliśmy założenie, że każda grupa planuje swoje działania, a pozostali to popierają i wspierają na różne sposoby - medialnie, czy na przykład uczestnicząc w pikietach - wyjaśniał sytuację w żądającm podwyżek środowisku pracowników medycznych Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Czytaj: Bukiel: dziwię się, że ktoś chce być w Polsce dyrektorem szpitala

Warto zauważyć, że środowisko jest za bardzo rozdrobnione .W komitecie organizacyjnym przygotowującym środową pikietę znalazło się 25 - z ponad 50 - organizacji reprezentujących ratowników.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum