Rynek Zdrowia | 29-04-2021 11:04

Morawiecki: wrzucamy wyższy bieg w programie szczepień przeciwko COVID-19

Ruszamy z szeroką akcją promującą szczepienia. Widzimy po Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, że to są skuteczne działania - mówi premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: - Ruszamy z szeroką akcją promującą szczepień; FOT. Screen PTWP

  • Jeśli ktoś nie będzie mógł dotrzeć do punktu szczepień, to punkt szczepień dotrze do Polki i Polaka - zapewnia Mateusz Morawiecki
  • Od tego, jak szybko będziemy w stanie zaszczepić jak największą część Polaków zależeć będzie to, jak szybko będziemy mogli pożegnać się z tą fatalną chorobą - zaznaczył premier
  • Dzisiaj mamy już coraz więcej szczepionek. Chcemy zatem poprzez coraz większą liczbę kanałów dotarcia do obywateli móc te szczepionki aplikować - stwierdził szef rządu

- Wraz ze specjalnymi zespołami ruszamy w Polskę. W miastach wojewódzkich będą specjalne namioty i kontenery, ciężarówki, które w mobilny sposób będą dostarczać szczepionki tam, gdzie dzisiaj ich nie ma - zapowiedział szef rządu.

Punkt szczepień dotrze do każdego

- Przede wszystkim będą spełniały funkcję promocyjną. Chcemy mieć wypracowane takie mechanizmy, że jeśli ktoś nie będzie mógł dotrzeć do punktu szczepień, to punkt szczepień dotrze do Polki i Polaka w tym miejscu, gdzie będzie to konieczne - zaznaczył premier.

Dodał, że "Narodowy Program Szczepień staje się Narodowym Programem Odpowiedzialności".

-  Od tego, jak szybko będziemy w stanie zaszczepić jak największą część Polaków zależeć będzie to, jak szybko będziemy mogli pożegnać się z tą fatalną chorobą raz na zawsze - stwierdził szef rządu.

Narodowy Program Odpowiedzialności

- Zmierzamy do tego szybkimi krokami, ale nic nie zwolni nas z odpowiedzialności. Dzisiaj mamy już coraz więcej szczepionek. Chcemy zatem poprzez coraz większą liczbę kanałów dotarcia do obywateli móc te szczepionki aplikować - powiedział premier.

- Temu właśnie służy program, z którym ruszamy dzisiaj, aby nie tylko promować szczepienia, ale praktycznie docierać z nimi do różnych zakątków Polski - tłumaczył Morawiecki na czwartkowej konferencji prasowej.

Dworczyk: szczepmy się na majówce

Szef KRM Michał Dworczyk, odpowiedzialny za organizację szczepień,  zachęcał na konferencji do wykorzystania majówki na zaszczepienie się przeciwko COVID-19

Jak wyjaśniał okazją do tego będą kontenerowe punkty szczepień, rozstawione w każdym mieście wojewódzkim. -  Ze szczepień będą mogli skorzystać wszyscy powyżej 36. roku życia, jeśli mają tylko skierowanie. Będą szczepieni szczepionką jednodawkową firmy Johnson & Johnson - informował Dworczyk.