Morawiecki: w tym roku na służbę zdrowia przeznaczymy rekordowe 100 mld zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2019 12:28

W tym roku na służbę zdrowia przeznaczymy rekordowe 100 mld zł; jeśli jesienią wyborcy nam zaufają będą kolejne duże inwestycje i zmiany poprawiające architekturę świadczeń zdrowotnych - zapowiedział w sobotę (11 maja) premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS w Bydgoszczy.

Morawiecki: w tym roku na służbę zdrowia przeznaczymy rekordowe 100 mld zł
Mateusz Morawiecki. Fot. PTWP

- My już teraz, w tym roku, na służbę zdrowia przeznaczamy 100 mld zł. Rekordowe 100 mld zł, nie pisane patykiem po wodzie, gdzieś tam obiecywane zamki na piasku - mówił premier nawiązując do "pustych obietnic" PO dotyczących nakładów na służbę zdrowia.

- A my już w konkrecie na służbę zdrowia za chwilkę pokażemy zmianę w budżecie Narodowego Funduszu Zdrowia, z którego będzie wynikać 100 mld zł przeznaczone na służbę zdrowia w tym roku - oświadczył szef rządu.

Morawiecki zaznaczył, że oczywiście nie da się wszystkich "bolączek, niedoskonałości, nieefektywności, problemów, patologii" wyeliminować z systemu służby zdrowia. Ale - jak podkreślił - "przesuwamy się w dobrym kierunku, przesuwamy się w większe inwestycje".

- Jeśli wyborcy nam zaufają, to po jesiennych wyborach, w kolejnym roku, będą kolejne duże inwestycje i zmiany, które będą poprawiały całą architekturę świadczeń zdrowotnych - zapowiedział Morawiecki. Rafał Białkowski, Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz

Czytaj: Szumowski: nasza propozycja to 100 mld zł na NFZ już w tym roku

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum