Morawiecki: program "Dostępność Plus" będzie służył seniorom i niepełnosprawnym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2018 15:51

Program "Dostępność Plus" będzie służył całemu naszemu społeczeństwu - najbardziej seniorom, słabszym i niepełnosprawnym - podkreślił w sobotę (12 maja) w Kielcach premier Mateusz Morawiecki.

Fot. Michał Oleksy/PTWP

Premier mówił podczas spotkania z mieszkańcami Kielc o programie "Dostępność Plus". - To jest program, który zaczęliśmy w Ministerstwie Rozwoju jesienią zeszłego roku. Wiosną tego roku przyśpieszyliśmy, a teraz w ramach tego programu włączyliśmy dodatkowe programy dla niepełnosprawnych, dla osób, które rzeczywiście najbardziej los okrutnie potraktował - nie mogą samodzielnie żyć - wskazał.

Morawiecki przekonywał, że program "Dostępność Plus" będzie służył na pewno całemu naszemu społeczeństwu. - A najbardziej seniorom, słabszym i niepełnosprawnym - podkreślił premier.

- Chcemy iść dalej. Będziemy oczywiście z każdym kolejnym rokiem o tych osobach pamiętać - zadeklarował szef rządu.

Rządowy program Dostępność plus jest planowany na lata 2018-2025. Celem działań ma być zapewnienie niezależności życia i podniesienia jego jakości osobom o szczególnych potrzebach m.in. seniorom, osobom na wózkach inwalidzkich i poruszającym się o kulach czy laskach, niewidomym i słabowidzącym, głuchym i słabosłyszącym, z niepełnosprawnościami psychicznymi i intelektualnymi, kobietom w ciąży i osobom z małymi dziećmi.

Planuje się, że na program Dostępność plus zostanie przeznaczone ponad 23 mld zł - z funduszy unijnych i krajowych oraz z tak zwanych funduszy norweskich i EOG.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum