Morawiecki odpowiada Grodzkiemu: Nie zamkniemy szpitali

Autor: MP • Źródło: Rynek Zdrowia31 sierpnia 2021 13:00

- Dopóki będziemy rządzić, nie zamkniemy szpitali - podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej 31 sierpnia. To odpowiedź na słowa Tomasza Grodzkiego.

Morawiecki odpowiada Grodzkiemu: Nie zamkniemy szpitali
Premier Morawiecki odpowiada marszałkowi Grodzkiemu o zamykaniu szpitali Fot. PAP
  • Mateusz Morawiecki odniósł się do słów marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego
  • Na konferencji prasowej 31 sierpnia premier podkreślił, że rząd nie będzie zamykał szpitali, a będzie je modernizować
  • - Powołujemy fundusz wielkości 7 miliardów złotych, który w najbliższych latach będzie służył unowocześnieniu szpitali - zapowiedział premier

Morawiecki odpowiada Grodzkiemu: Nie zamkniemy szpitali

Podczas Campusu Polska Przyszłości marszałek Senatu Tomasz Grodzki powiedział, że należałoby iść tropem Danii i zmniejszyć liczbę szpitali w Polsce do 130.

- Z całą mocą chcę podkreślić, że w przeciwieństwie do marszałka Grodzkiego nie będziemy zamykać szpitali - powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

- Dzisiaj mamy 575 publicznych szpitali, powiatowych 301. My te szpitale chcemy unowocześniać, a nie zamykać, jak chce opozycja, twierdząc, że wystarczy 130 placówek - dodał premier.

Premier Morawiecki: Powołujemy fundusz wielkości 7 miliardów złotych

Szef rządu podkreślił, że dzięki zwiększeniu finansowania służby zdrowia w najbliższych latach szpitale przejdą modernizację.

- Powołujemy fundusz wielkości 7 miliardów złotych, który w najbliższych latach będzie służył unowocześnieniu szpitali, jak choćby przez wymianę 90 tys. łóżek dla pacjentów, 7 tys. łóżek na oddziałach OIOM, czy zakup 400 nowoczesnych ambulansów - wyliczał premier Morawiecki.

- Pamiętać należy też, że nie sam sprzęt leczy, ale najważniejszy jest personel. Poprzez podniesienie wynagrodzeń i warunków pracy chcemy podnieść jakość całej służby zdrowia, właściwy poziom opieki pacjentów - dodał.

Czytaj więcej: Tomasz Grodzki chce zamykać szpitale. Politycy PiS nie zostawiają na pomyśle suchej nitki

Tomasz Grodzki o zamykaniu szpitali: wypowiedź została zmanipulowana i wyrwana z kontekstu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum