Morawiecki: od soboty zamykamy lokale gastronomiczne, jedzenie tylko na wynos przynajmniej przez...

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 23 października 2020 11:30

Sytuacja jest nadal niedobra, dynamiczna. Restauracje, puby, kawiarnie, wszystkie tego typu firmy, przedsiębiorstwa, nie będą mogły prowadzić działalności tak jak do tej pory. Będą mogły organizować jedynie pożywanie na wynos - powiedział w piątek (23 października) tuż po godz. 11. na specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: od soboty zamykamy lokale gastronomiczne, jedzenie tylko na wynos przynajmniej przez...
Premier Mateusz Morawiecki ogłasza w piątek (23 października) kolejne zaostrzenia - cała Polska strefą czerwoną od soboty. Fot. Twitter/Kancelaria Premiera

- To obostrzenie na razie jest zaplanowane jest na dwa tygodnie, ale z możliwością przedłużenia, jeżeli pod koniec drugiego tygodnia nie zauważymy zmiany w liczbie zakażeń lub co gorsza, jeżeli ta liczba będzie cały czas rosła - zapowiedział premier. 

- Zdaniem specjalistów w pomieszczeniach gastronomicznych znajduje się zwykle dość dużo osób na niewielkiej powierzchni. W związku z tym dochodzi do częstych zakażeń, z oczywistych względów maseczka nie jest tam używana. Pomieszczenia często są słabo wietrzone - wyjaśnił premier. 

Przyznał, że jest to "bardzo trudna wiadomość" dla właścicieli, ale także dla klientów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum