Morawiecki: nawet pięciocyfrowa liczba chorych nie będzie dla nas takim dramatem, jaki...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2020 21:55

Testów na koronawirusa mamy absolutnie wystarczająco - zapewnił w środę (18 marca) premier Mateusz Morawiecki. Mówiąc o przygotowaniu polskiej służby zdrowia do rozwoju zagrożenia epidemią zapewnił, że jest ona coraz lepsza. Robimy wszystko w najlepszy możliwy sposób. Nie szczędzimy sił i środków - podkreślił.

WHO potwierdziła, że Polska podejmuje najbardziej właściwe działania w sytuacji zagrożenia epidemią - wskazał premier Mateusz Morawiecki. Fot. Archiwum

Premier w TVP Info mówił o przygotowaniach Polski na zagrożenie epidemią koronawirusem. Zapewnił, że nasz kraj jest coraz lepiej przygotowany.

- Nawet pięciocyfrowa liczba chorych nie będzie dla nas takim dramatem, jaki widzimy w Hiszpanii, Włoszech czy w innych krajach - powiedział.

Podkreślił, że w Polsce rząd zastosował daleko idące restrykcje. Wymienił szybkie zamkniecie granic i szkół.

- Mam nadzieję, że spowolnimy w ten sposób rozprzestrzenianie się tego wirusa - podkreślił.

Dodał, że WHO potwierdziła, że Polska podejmuje najbardziej właściwe działania w sytuacji zagrożenia epidemią.

- Robimy wszystko w najlepszy możliwy sposób. Nie szczędzimy sił i środków - zapewnił Morawiecki.

Zapytany, czy nie zabraknie testów na koronawirusa premier odpowiedział: - Robimy wszystko, żeby polska służba zdrowia była jak najlepiej przygotowana do dużej liczby przypadków. (...) Testów mamy absolutnie wystarczająco.

Premier podsumował, że do 18 marca w Polsce przeprowadzono około 10 tys. testów, a wykrytych przypadków jest 287. Dla porównania podał przykład Francji, gdzie przeprowadzono już 15 tys. testów, ale jednoczenie liczba chorych wyniosła ok. 2 tys. Premier podkreślił, że trzeba patrzeć na te proporcje i nie rozsiewać niepokojących, nieprawdziwych informacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum