Morawiecki do protestujących: nie stwarzajmy zagrożenia zdrowotnego

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 29 października 2020 13:34

Wirusa najlepiej powstrzymać poprzez ograniczenie kontaktów, do tego potrzebne są zasady dyscypliny: dystans i maseczki. Ale protesty to zagrożenie zdrowotne. Mam zatem prośbę: przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii.  Spory światopoglądowe musimy rozwiązać w taki sposób, żeby nie tworzyć zagrożenia zdrowotnego - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki do protestujących: nie stwarzajmy zagrożenia zdrowotnego
Premier Mateusz Morawiecki Fot. KPRM

- Niech ta niechęć skupia się na politykach, na mnie, ale nie na tych, których za dwa tygodnie może dotknąć. Chodzi zwłaszcza o osoby starsze - powiedział Morawiecki, apelując do protestujących.

Premier podkreślił, że kiedy mieliśmy w kraju początek pandemii byliśmy zdyscyplinowani i dzięki temu udało się Polsce przejść przez pierwsza falę zdecydowanie lepiej niż innym państwom. Obecnie jednak, kiedy mamy duże wzrosty zakażeń, obserwujemy rozluźnienie. Protesty na ulicach, duże skupiska ludzkie niosą zagrożenie dla zdrowia Polaków.

- Aby jak najlepiej przygotować się na rozwój pandemii cały czas dostosowujemy nasz system opieki zdrowotnej do tego wielkiego wyzwania. Mamy obecnie 23 tys. dostępnych łóżek covidowych, zajętych 14 tys. Ale pacjentów cały czas przybywa- zaznaczył.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum