×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Morawiecki: będzie podwyżka dla lekarzy rezydentów, ostatnia była w 2009 r.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia16 października 2017 21:54

W ostatnich latach była jedna podwyżka wynagrodzeń rezydentów - w 2009 r.; będzie na pewno kolejna, dużo lepsza - to, co wypracował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Zdaję się na niego - powiedział w poniedziałek(16 stycznia) wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: będzie podwyżka dla lekarzy rezydentów, ostatnia była w 2009 r.
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Morawiecki powiedział w poniedziałkowym "Gościu Wiadomości" w TVP, pytany o podwyżki dla lekarzy rezydentów: - One są zaplanowane już i wiem, że pan minister Radziwiłł rozmawia z rezydentami - tą bardzo ważną grupą zawodową.

Przypomniał, że w ostatnich latach była jedna podwyżka wynagrodzeń rezydentów - w 2009 r.

- Teraz będzie na pewno kolejna, dużo lepsza podwyżka - to, co wypracował minister Radziwiłł. Zdaję się na niego. Jest w trudnym procesie rozmów i negocjacji - powiedział.

Zaznaczył, że zmiany trwają, ale bardzo trudno jest zreformować wszystko od razu.

- Na pewno nie jest w służbie zdrowia tak, że wszystko jest (na) tip-top. Będziemy się starali jak najszybciej z jednej strony eliminować patologie, żeby znajdować te pieniądze w tegorocznym budżecie - ekstra kilka miliardów - i w przyszłorocznym, i w kolejnych na podnoszenie wydatków (na ochronę zdrowia - PAP) w proporcji do PKB - mówił wicepremier.

Powiedział, że podczas wizyty w USA w ostatni weekend pokazywano mu dane, z których wynika, że w Stanach Zjednoczonych uważa się, że 17 proc. wydatków w służbie zdrowia "to patologia i marnotrawstwo - to, co przecieka przez palce".

- W Waszyngtonie pokazywano mi zestawienia, z których wydaje się niemal pewne, że w naszym systemie już dzisiaj kilkanaście miliardów jest źle wydawane - powiedział. Jako przykład podał, że w leczeniu onkologicznym placówki, które leczą 80 proc. pacjentów, otrzymują jedynie 50 proc. środków na wynagrodzenia za to leczenie.

Aleksander Główczewski - PAP

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze