Morawiecki: Polska musi być potęgą uzdrowiskową i turystyczną!

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 lipca 2019 14:00

Polska musi być potęgą uzdrowiskową i turystyczną; nie wyobrażam sobie, aby państwo nie pomagało w odbudowie tego potencjału leczniczego - podkreślił w piątek (26 lipca) premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Szczawnie-Zdroju (Dolnośląskie).

Morawiecki: Polska musi być potęgą uzdrowiskową i turystyczną!
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Morawiecki wskazał, że w ośrodku w Szczawno-Zdrój leczyło się wiele znanych postaci, m.in. Winston Churchill. Przypomniał, że Szczawno-Zdrój dotknęła bardzo zła historia ponieważ spłonął jeden z budynków; budynek, który służył do tego, żeby leczyć ludzi, oferować zabiegi.

Premier dodał, że w Polsce mamy ok. 45 uzdrowisk. Podkreślił przy tym, że "dla nas wszystkie uzdrowiska są niezwykle ważnymi punktami na mapie z jednej strony atrakcji turystycznych,, a z drugiej - przyrodolecznictwa". - Patrząc na to z tej perspektywy nie wyobrażam sobie, aby państwo nie pomagało panu marszałkowi dolnośląskiemu przy odbudowie tego budynku, przy odbudowie tego potencjału leczniczego - mówił.

- Chcemy żeby ludzie mogli się tutaj dalej leczyć, przybywać z całej Polski, z całej Europy. Jest to ośrodek znany i niech rozsławia imię polskiego przyrodolecznictwa - dodał szef rządu. - Zobowiązujemy się jako państwo polskie dopomóc w odbudowaniu tych budynków, które tutaj uległy spaleniu i przywróceniu blasku Szczawna-Zdroju - zadeklarował premier.

Rząd przeznaczy 1 mln 800 tys. zł na odbudowę ośrodka; a marszałek województwa - 3 mln.zł. - Polska musi być potęgą uzdrowiskową, turystyczną i jesteśmy na dobrej drodze do tego - podkreślił Morawiecki.

Zabytkowy budynek Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju, który spłonął w 2018 r., został wybudowany w latach 1938-1939. Ogień strawił wówczas całkowicie dach kompleksu; strażacy ocenili, że budynek nie nadaje się do użytkowania.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum