Monika Pintal-Ślimak kandydatką na szefa Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia05 grudnia 2022 17:30

Jest pierwsza oficjalna kandydatka na szefową Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych. Izba przeprowadzi wybory między 15 a 16 grudnia br. Co proponuje pretendująca do najważniejszej roli w radzie diagnostów?

Monika Pintal-Ślimak kandydatką na szefa Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych
Jest pierwsza oficjalna kandydatka na szefa Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych. Fot. Shutterstock
 • Wybory władz Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych zaplanowano na zjazd delegatów w dniach 15-16 grudnia br.
 • Swój akces jako kandydatki na przewodniczącą rady ogłosiła publicznie, za pośrednictwem mediów społecznościowych, Monika Pintal-Ślimak
 • Obecnie, od 2018 r., pracami rady kieruje prezes Alina Niewiadomska

Jest pierwsza z oficjalnych kandydatur

Działaczka Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych Monika Pintal- Ślimak, za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że zamierza kandydować w wyborach do Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych na najwyższą funkcję.

- Od wielu lat uważnie obserwuję sytuację w polskiej medycynie laboratoryjnej. Wielokrotnie również wypowiadałam się i prezentowałam własne stanowisko na temat oceny funkcjonowania samorządu zawodowego diagnostów laboratoryjnych. Wskazywałam moją wizję jego działania na rzecz wzmocnienia rangi zawodu tak ważnego dla funkcjonowania systemu ochrony zdrowia - napisała Pintal-Ślimak na swoim profilu w mediach społecznościowych.

- Stąd też teraz, w sytuacji, gdy mamy okazję na wprowadzenie oczekiwanych zmian wiodących do tego celu, chciałabym wziąć odpowiedzialność za swoje pomysły, jeszcze intensywniej działać na rzecz ich wdrożenia. Dlatego, wspierana przez wielu z Państwa, podjęłam decyzję o kandydowaniu na funkcję Prezesa Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych. Proszę o wsparcie mojej kandydatury podczas zbliżającego się Krajowego Zjazdu Diagnostów Laboratoryjnych oraz zapraszam do wspólnej pracy na rzecz naszego środowiska - brzmi wpis działaczki związkowej na Facebook.

Dodajmy, że VI Krajowy Zjazd Delegatów odbędzie się w dniach 15-16 grudnia br. w Warszawie. Listę delegatów można znaleźć na stronie kidl.org.pl.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze