Ministerstwo Zdrowia "zlikwiduje część departamentów, innym zmieni nazwy"?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2019 12:35

Według Gazety Wyborczej Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt swojej nowej struktury organizacyjnej. Mają zostać zlikwidowane trzy departamenty, a pozostałe zmienić nazwy i kompetencje.

Ministerstwo Zdrowia "zlikwiduje część departamentów, innym zmieni nazwy"?
Na zdjęciu: gmach Ministerstwa Zdrowia Fot. PTWP

Jak informuje Gazeta Wyborcza, z projektu wynika, że siedmiu departamentów - m.in. prawnego, polityki lekowej oraz analiz i strategii - zmiany nie dotkną.

Zlikwidowane zostaną trzy: organizacji ochrony zdrowia (zajmował się uzdrowiskami, podstawową opieką zdrowotną i przepisami o prowadzeniu dokumentacji medycznej), polityki zdrowotnej (transplantologia, inwestycje w sprzęt szpitalny, programy profilaktyczne) oraz matki i dziecka (m.in. opieka nad kobietami w ciąży i dziećmi do 19 lat).

Pozostałe zmienią nazwy i kompetencje. Szczegóły znajdą się w regulaminie, który - według rzecznika resortu Krzysztofa Jakubiaka cytowanego przez GW - jest „na etapie kształtowania treści”.

"Powstaną nowe stanowiska: wieloosobowe stanowisko ds. audytu wewnętrznego oraz stanowisko administratora systemu monitorowania wypadków konsumenckich (np. skaleczenie w domu spowodowane użyciem zakupionego produktu). Pojawi się też jednoosobowe stanowisko ds. projektów strategicznych" - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Z uzasadnienia projektu ma wynikać, że nowa struktura będzie oparta na zarządzaniu procesowym, w przeciwieństwie do obecnej, która ma „charakter silosowy, co utrudnia zarządzanie i przepływ informacji”.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum