Ministerstwo Zdrowia wspiera walkę z otyłością w Mysłowicach

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2017 13:12

Urząd Miasta Mysłowice utworzył pierwsze grupy wsparcia dla osób z otyłością. Jak wskazuje MZ, było to możliwe dzięki zwycięstwu w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020.

Ministerstwo Zdrowia wspiera walkę z otyłością w Mysłowicach
Celem programu jest m.in. zmiana nawyków żywieniowych Fot. Archiwum

Celem programu jest zmiana nawyków żywieniowych, zwiększenie aktywności fizycznej oraz stworzenie warunków do pokonania trudności, z jakim na co dzień borykają się uczestnicy.

Do programu organizowanego przez Wydział Zdrowia i Polityki Socjalnej Urzędu Miasta Mysłowice zgłaszać mogli się wszyscy zainteresowani, a jedynym warunkiem była potwierdzona otyłość (BMI powyżej 30). Łącznie w programie udział bierze 20 mieszkańców w wieku od 35 do 60 lat. Działania będą prowadzone od czerwca do końca listopada 2017 r.

Część dotyczącą zdrowego odżywiania rozpoczęły konsultacje lekarskie i dietetyczne, analiza składu ciała i ułożenie diety dla każdego z uczestników.

Narodowy Program Zdrowia 2016-2020 wspomaga różne inicjatywy prowadzące do zwiększenia świadomości Polaków na temat indywidualnych zachowań prozdrowotnych. Oczekuje się, że w wyniku prowadzonych działań wydłuży się średnia długość życia poprawi się ogólny stan zdrowia społeczeństwa oraz zmniejszy się liczba zgonów zależnych od stylu życia.

Więcej: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum