Ministerialny zespół pracuje nad Narodowym Programem Prokreacji

Autor: ekai.pl/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2016 13:48

Specjalny zespół pracuje w Ministerstwie Zdrowia nad założeniami Narodowego Programu Prokreacji, który miałby być finansowany z budżetu państwa. Program ma ruszyć od przyszłego roku.

Program ma ruszyć od przyszłego roku Fot. Archiwum

Na sześciu posiedzeniach zespołu określono priorytety działań, które powinny składać się na kompleksową politykę w zakresie zdrowia prokreacyjnego - informuje ekai.pl.

Chodzi m.in. o określenie udziału lekarzy w promocji zdrowia i profilaktyce zaburzeń prokreacyjnych oraz zmiany w koszyku świadczeń gwarantowanych, kwestie jakości i bezpieczeństwa opieki okołoporodowej, respektowanie praw pacjenta, zapewnienia godnej opieki w okresie porodu.

Program zakładałby utworzenie sieci centrów, które miałyby zająć się wyspecjalizowaną opieką bardziej złożonych problemów zdrowotnych.

Do końca roku powstanie w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi pierwsza w Polsce referencyjna klinika diagnostyki i leczenia niepłodności dofinansowana z budżetu państwa. Ośrodek ma prowadzić kompleksową opiekę nad osobami, które mają problemy z niepłodnością. Będzie oferował badania hormonalne, immunologiczne, genetyczne i ginekologiczne oraz opiekę psychologiczną.

Więcej: www.ekai.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum