Minister zdrowia zaprosił organizacje pozarządowe do współpracy ws. opieki okołoporodowej

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2017 16:45

Resort zdrowia po raz kolejny zapewnił, że idea standardów opieki okołoporodowej zostanie zachowana i że będzie nadal ona na wysokim poziomie. Wyjaśnienia te złożył w nawiązaniu do komentarza pt. "Wrócą czasy medycyny opresyjnej?'', opublikowanego w Gazecie Wyborczej.

Minister zdrowia zaprosił organizacje pozarządowe do współpracy ws. opieki okołoporodowej
Minister zdrowia spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które zajmują się prawami kobiet i opieką okołoporodową. Fot. PTWP

Jak przypomina MZ, w środę (4 stycznia) minister Konstanty Radziwiłł spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które zajmują się prawami kobiet i opieką okołoporodową.

Podczas tego spotkania minister wyjaśnił na czym będą polegały zmiany dotyczące standardów opieki medycznej i w jakim celu są wprowadzane. W trakcie dyskusji rozwiał wszystkie wątpliwości zgłaszane przez stronę społeczną. Zapewnił także, że docenia ich aktywność i liczy na dalszą, udaną współpracę w kwestii zapewnienia kobietom jak najlepszych warunków opieki okołoporodowej.

Nowe rozporządzenie w sprawie standardów organizacyjnych opieki zdrowotnej ma powstać we współpracy z przedstawicielami organizacji, które uczestniczyły w spotkaniu.

Więcej: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum