Minister zdrowia zapowiada podwyżki dla lekarzy, którzy zadeklarują pracę w jednym miejscu

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, Polsat News, PAP04 grudnia 2022 20:45

Minister zdrowia zapowiada premiowanie tych lekarzy, którzy zadeklarują pracę w jednym miejscu. - Z prezesem myślimy, żeby wykonać takich ruch, który będzie promował zatrudnienie w jednym miejscu, tak żeby nie było wielozatrudnienia, które odbija się na jakości wykonywanych świadczeń – powiedział Adam Niedzielski 4 grudnia w Polsat News.

Minister zdrowia zapowiada podwyżki dla lekarzy, którzy zadeklarują pracę w jednym miejscu
Minister zdrowia Adam Niedzielski Fot. PAP/Bartłomiej Wójtowicz
 • Prezes PiS po raz kolejny komentował zarobki lekarzy podczas wystąpienia w Nowej Soli 4 grudnia
 • - Są lekarze, którzy zarabiają całkiem przeciętnie, ale jest i tak, że niektórzy zarabiają bardzo, bardzo dużo. Nie miałbym z tego powodu pretensji, gdyby służba zdrowia działała tak, jak powinna - mówił
 • Jarosław Kaczyński dodał, że zarobki mogą być wysokie, ale "w zamian za to musi być dobra służba zdrowia"
 • O  komentarz do tych słów był proszony Adam Niedzielski w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News. Minister zdrowia zgodził się z prezesem
 • Liczba i wielkość zarobków w porównaniu do innych grup zawodowych w Polsce jest tu bardzo pokaźna - powiedział. I Dodał, że "mówimy o zarobkach, które są w przestrzeni do 60 – 70 tys. zł miesięcznie"
 • Jednocześnie szef resortu zdrowia zapowiedział wprowadzenie instrumentów, które będą premiowały tych lekarzy, którzy pracują w jednym miejscu

MZ: planujemy podwyżki dla medyków, którzy zadeklarują pracę w jednym miejscu

O wynagrodzenia lekarzy minister zdrowia był pytany w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News 4 grudnia. Chodziło o komentarz do słów prezesa Jarosława Kaczyńskiego, które padły w niedzielę w Nowej Soli. Szef PiS mówił m.in., że „pogoń za pieniądzem w tym środowisku (lekarzy - przyp. red.) jest przesadna i trzeba coś z tym zrobić”.

- Są lekarze, którzy zarabiają całkiem przeciętnie, ale jest i tak, że niektórzy zarabiają bardzo, bardzo dużo. Nie miałbym z tego powodu pretensji, gdyby służba zdrowia działała tak, jak powinna działać – podkreślał Kaczyński.

Adam Niedzielski zgodził się, że "liczba i wielkość zarobków w porównaniu do innych grup zawodowych w Polsce jest bardzo pokaźna”.

- W tej chwili oprócz tego, że w zeszłym roku mieliśmy najwyższą dynamikę wzrostu wynagrodzeń w tym sektorze, to mówimy tutaj o zarobkach, które są w przestrzeni do 60 – 70 tys. zł miesięcznie - ocenił.

Jednocześnie zapowiedział, że resort zdrowia planuje premiować lekarzy, którzy pracują w jednym miejscu.

- Z panem prezesem myślimy, żeby wykonać takich ruch, który będzie promował zatrudnienie w jednym miejscu, tak żeby nie było wielozatrudnienia, które odbija się na jakości wykonywanych świadczeń. Będziemy chcieli podnieść troszkę bardziej wynagrodzenia osób, które deklarują prace w jednym miejscu i oczywiście w sektorze publicznym - wyjaśnił.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze