×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Minister zdrowia: uruchamiamy rezerwy, Śląskie otrzyma dodatkowe szczepionki

Autor: PAP, MAK/Rynek Zdrowia31 marca 2021 17:19

Sytuacja epidemiczna w woj. śląskim jest obecnie najgorsza w skali kraju - nie tylko z powodu dużej liczby nowych zakażeń - mówi minister zdrowia.

Minister zdrowia: uruchamiamy rezerwy, Śląskie otrzyma dodatkowe szczepionki
Na Śląsk trafią dodatkowe dawki szczepionki przeciwko COVID-19
 • Do woj. śląskiego mają być skierowane dodatkowe dawki szczepionki przeciwko COVID-19
 • Musimy te święta, niestety, spędzić sami, tzn. w gronie domowników, a nie w szerszym gronie - mówi Adam Niedzielski
 • Jego zdaniem na dłuższą metę "światełkiem w tunelu" są trwające w całym kraju szczepienia

Minister zdrowia Adam Niedzielski powtórzył, że sytuacja epidemiczna w woj. śląskim jest najgorsza w skali kraju - nie tylko z powodu dużej liczby nowych zakażeń.

To nie jest jedyna zła wiadomość

- To nie jest jedyna zła wiadomość. Druga zła wiadomość jest taka, że niestety nie widać symptomów, żeby liczna zakażeń w najbliższym czasie miała wyhamować, bo cały czas dynamika zachorowań na Śląsku jest większa niż przeciętnie w Polsce - zaznaczył w środę rozmowie na antenie Radia Katowice.

Ocenił, na dłuższą metę światełkiem w tunelu są trwające w całym kraju szczepienia. Minister zapowiedział, że do woj. śląskiego trafi więcej szczepionek. - Po prostu część rezerw, którą mamy, skierujemy do szczepienia tutaj, w regionie - powiedział.

Minister podkreślił, że w najbliższym czasie spodziewane są znacząco większe dostawy szczepionek niż dotychczas, dlatego rząd zdecydował się na zmianę modelu szczepień - rocznikami, bez definiowania specjalnych grup, i z możliwością szczepienia przez dużych pracodawców.

Światełko w tunelu

Niedzielski dodał, że "bardziej krótkookresowym światełkiem w tunelu" w całej Polsce jest nieco mniej zleceń na wymazy z placówek POZ, co zawsze zwiastowało zmniejszenie liczby zachorowań.

Pytany, czy jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi rząd ogłosi dodatkowe obostrzenia, minister odpowiedział, że raczej nie. - Na tę chwile nie ma absolutnie podjętych decyzji - dodał, dementując pojawiające się na ten temat fałszywe informacje.

- Ale na pewno musimy te święta, niestety, spędzić sami, tzn. w gronie domowników, a nie w szerszym gronie, do którego się przyzwyczailiśmy - podkreślił, dodając, że sytuacja epidemiczna jest obecnie dużo trudniejsza niż przed rokiem i dlatego konieczne są jeszcze większe wyrzeczenia.

Najwyższa dzienna liczba zakażeń w regionie

W woj. śląskim potwierdzono ostatniej doby 6092 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To najwyższa dzienna liczba zakażeń w regionie od początku pandemii.

Minister Niedzielski ocenił w środę, że sytuacja na Śląsku jest krytyczna pod względem zachorowań i hospitalizacji, pacjenci są przewożeni do innych województw. Szef resortu zdrowia brał w środę udział w posiedzeniu wojewódzkiego sztabu kryzysowego w Katowicach.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze