×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Minister zdrowia spotka się kanadyjską Polonią. Wydarzenie zaplanowano na 19 marca

Autor: oprac. JKB • Źródło: Twitter, Rynek Zdrowia17 marca 2023 07:50

Ambasador RP w Kanadzie Witold Dzielski zapowiedział spotkanie w dniu 19 marca, którego gościem będzie minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia spotka się kanadyjską Polonią. Wydarzenie zaplanowano na 19 marca
Na 19 marca zaplanowano spotkanie online szefa MZ z Polonią kanadyjską. Fot. Ministerstwo Zdrowia/@MZ_GOV.PL on Twitter

 

Spotkanie szefa MZ z kanadyjską Polonią

Jak informuje Ambasada RP w Kanadzie, 19 marca o godzinie 20.00 odbędzie się spotkanie Ambasadora Witolda Dzielskiego z ministrEM zdrowia Adamem Niedzielskim. – Będzie to pierwsza historyczna wizyta Ministerstwa Zdrowia w Kanadzie – czytamy.

- Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Kanadzie Pan Witold Dzielski ma zaszczyt zaprosić Polonię oraz przedstawicieli organizacji polonijnych w Kanadzie na cykliczne spotkanie online "Polski system ochrony zdrowia a pomoc dla Ukrainy", którego gościem specjalnym będzie minister zdrowia Rzeczypospolitej Polskiej Pan Adam Niedzielski – brzmi zaproszenie.

Z dalszych informacji wynika, że zaplanowane spotkanie odbędzie się w trybie zdalnym za pośrednictwem platformy MS Teams w godzinach 20.00-21.00 (czasu ottawskiego). Chętni do wzięcia udziału w spotkaniu muszą wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy (najpóźniej do 18 marca do godzinny 20).

Dodajmy, że Kanada wysłała do Polski siedmioro wojskowych ratowników medycznych

- Będą uczyć ukraińskich żołnierzy zasad pomocy na polu walki – poinformowali we wtorek premier Kanady Justin Trudeau i minister obrony Anita Anand. Trudeau mówił o wysłaniu wojskowych instruktorów medycznych podczas  konferencji (7 marca) prasowej z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. W późniejszym komunikacie sprecyzowano, że szkolenia będą prowadzone w Polsce, chodzi o przekazanie umiejętności "niezbędnych do skutecznego ratowania życia na polu walki".

Kanadyjski personel medyczny będzie uczestniczył w szkoleniach prowadzonych przez polskich wojskowych. Każda seria szkoleń ma trwać około miesiąca.

Trudeau i von der Leyen spotkali się w ub. tygodniu z kanadyjskimi żołnierzami, którzy pomagali ukraińskim uchodźcom w Polsce, oraz z tymi, którzy uczestniczyli w misji NATO na Łotwie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze