Minister zdrowia: przejmiemy respiratory. Chodzi o sprzęt od handlarza bronią

Autor: MP • Źródło: Rynek Zdrowia21 września 2021 14:43

- W związku z brakiem zainteresowania na licytowane respiratory, przygotowujemy wniosek o przejęcie tego sprzętu - zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski.

Fot. Shutterstock
  • Słynne respiratory od handlarza bronią trafiły na licytację
  • Zainteresowania na kupno sprzętu nie widać
  • Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że resort przejmie licytowany sprzęt, który następnie trafi do polskich szpitali 

Ministerstwo Zdrowia przejmie licytowane przez komornika respiratory

We wtorek - 21 września - planowana była licytacja 418 respiratorów. To respiratory, które zostały zajęte w lutym tego roku na rzecz roszczeń Ministerstwa Zdrowia za sprzęt niedostarczony przez spółkę E&K na początku pandemii.

Pod młotek miały pójść urządzenia Respirator Bellavista 1000 z akcesoriami. Cenę wywoławczą za sztukę ustalono na 30 tys. zł – co stanowi 3/4 wartości szacunkowej.

Na sprzęt nie było chętnych. Co w tej sytuacji?

- W związku z brakiem zainteresowania, przygotowujemy wniosek o przejęcie tego sprzętu - zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski. 

- Ten sprzęt, po odpowiednim uzupełnieniu certyfikatów i ponowny zbadaniu ich stany technicznego, zostanie przejęty przez Ministerstwo Zdrowia, a dokładniej mówiąc przez Agencję Rezerw Strategicznych i następnie trafi do polskich szpitali - dodał minister.

Przypomnijmy, że cenę wywoławczą za sztukę ustalono na 30 tys. zł - co stanowi 3/4 wartości szacunkowej.

W komunikacie opublikowanym w serwisie internetowym Krajowej Rady Komorniczej komornik sądowy Wojciech Chomicki zastrzegł, że „ruchomości zostały wyprodukowane do użytku poza obszarem Unii Europejskiej i nie posiadają gwarancji producenta”.

Czytaj więcej: Nie ma chętnych na respiratory od handlarza. "Nikt nie chciał tego szmelcu"

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum