Minister zdrowia proponuje zwołanie posiedzenia Zespołu Trójstronnego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2018 16:35

W reakcji na wnioski, kierowane m.in. ze strony NSZZ "Solidarność”, minister zdrowia Łukasz Szumowski zaproponował zwołanie posiedzenia Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia - podało w środę (28 marca) MZ. Spotkanie mogłoby się odbyć w drugiej połowie kwietnia.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaproponował zwołanie posiedzenia Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia. Fot. archiwum

Resort przekazał, że partnerzy społeczni otrzymali w środę prośbę o przedstawienie propozycji tematów, którymi powinien zająć się Zespół Trójstronny w najbliższym czasie. Przekazano, że zebrane do 6 kwietnia propozycje zagadnień mają zostać udostępnione wszystkim członkom Zespołu oraz, że posiedzenie mogłoby się odbyć w drugiej połowie kwietnia.

Rzecznik MZ Krzysztof Jakubiak wskazał w środę w rozmowie z PAP, że będzie to pierwsze posiedzenie zespołu, od czasu kiedy resortem kieruje minister Szumowski.

Szefowa Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarności" Maria Ochman po objęciu urzędu przez Szumowskiego mówiła, że oczekuje, iż nowy szef MZ będzie spotykał się ze stroną społeczną.

- Może się to odbywać na płaszczyźnie Rady Dialogu Społecznego lub poprzez reaktywowanie Zespołu Trójstronnego przy ministrze zdrowia. Przypomnę, że z udziału w nim "Solidarność" zrezygnowała, bo jego ustalenia nie były respektowane - powiedziała wówczas PAP.

W skład Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia wchodzą przedstawiciele pracowników, pracodawców i strony rządowej. Zadaniem Zespołu jest wypracowywanie wspólnego stanowiska w sprawach ważnych z punktu widzenia interesów pracowników i pracodawców, w zakresie obszaru obejmującego ochronę zdrowia. 

PAP - Katarzyna Lechowicz-Dyl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum