Minister zdrowia: prezes Jacyna faktycznie złożył rezygnację, ale nie miało to nic wspólnego z...

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 17 lipca 2019 19:35

Prezes NFZ Andrzeja Jacyna faktycznie dzisiaj złożył rezygnację. Pan prezes ma nowe wyzwania. Rekomendowałem osobę pana prezesa premierowi jako doradcę - mówił Łukasz Szumowski w środę (17 lipca) wieczorem w programie Polsat News.

Minister zdrowia: prezes Jacyna faktycznie złożył rezygnację, ale nie miało to nic wspólnego z...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dodał, że prezes NFZ Andrzej Jacyna ''przez wiele lat pełnił swoją rolę z korzyścią dla pacjentów, za co jesteśmy mu wdzięczni, dziękuję mu za to''.

Bogdan Rymanowski, prowadzący wywiad spytał szefa resortu zdrowia, czy Jacyna musiał odejść, bo naraził się pewnej grupie lekarzy.

Przypomnijmy, że według prezes PPOZ Bożeny Janickiej 4 lipca prezes NFZ Andrzej Jacyna powiedział, że "od podstawowej opieki zdrowotnej zaczyna się wszelkie zło''. Szef Funduszu mówił też o możliwości rozważenia obowiązku dyżurowania lekarzy rodzinnych w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej: "Wyłgali się z tego zręcznie, dziś pracują do godziny 18, żądają skrócenia pracy do 16. Po wyborach będzie czas na stoczenie twardej dyskusji z tym towarzystwem''.

Czytaj też: Lekarze POZ: prezes NFZ obraził nas publicznie. W ten sam sposób powinien przeprosić

- Z całą stanowczością mogę powiedzieć, że to nie ma nic wspólnego z bieżącymi wydarzeniami, szczególnie z tym, o czym pan redaktor wspomniał. Zresztą prezes Jacyna przeprosił kolegów listownie za swoją wypowiedź. To naprawdę nie ma nic wspólnego - zapewniał szef resortu zdrowia.

Minister zdrowia dodał, że rozpisany zostanie konkurs na nowego szefa Funduszu, a wkrótce poznamy pełniącego obowiązki prezesa NFZ.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze