Minister zdrowia potwierdził, że chce startować w wyborach

Autor: Katarzyna Mieczkowska • Źródło: RMF FM19 grudnia 2022 08:26

Czy Adam Niedzielski będzie kandydował w wyborach - zapytano ministra zdrowia w poniedziałek, 19 grudnia, w Porannej rozmowie RMF FM. Szef resortu zdrowia potwierdził, że "ma takie ambicje".

Minister zdrowia potwierdził, że chce startować w wyborach
Minister zdrowia Adam Niedzielski Fot. PAP/Albert Zawada

 

Minister zdrowia potwierdził, że chce startować w wyborach

Minister zdrowia Adam Niedzielski w Porannej Rozmowie RMF FM był pytany o kandydowanie w najbliższych wyborach parlamentarnych. Czy będzie można zwracać się do obecnego ministra zdrowia "panie pośle"?

- To ciekawe pytanie. Myślę, że tak, troszeczkę zastanawiam się, są pewne rozmyślania, analizy i tak dalej. Puenta jest taka, że rzeczywiście, jak się wejdzie w pewien świat polityki i zaczyna się w nim funkcjonować, to żeby dobrze być osadzonym, mandat posła jest konieczny. Ja widzę teraz, na przykład, pełniąc funkcję ministra zdrowia, że nieposiadanie tego mandatu posła czyni sprawę nieco bardziej skomplikowaną, bo w mniejszym stopniu się uczestniczy w sejmowym życiu - odpowiedział szef resortu zdrowia.

Czy opłaca się być posłem opozycji? - zapytano przewrotnie Niedzielskiego. - Ani nie opłaca się być ministrem, ani nie opłaca się być posłem, jeżeli o to pan pyta, a czy w opozycji - moim zdaniem nic nie jest przesądzone i to jest duże uproszczenie w tej chwili.

Na koniec wątku padło pytanie wprost o stan na dziś: czy Adam Niedzielski będzie kandydował w wyborach?

- Ma takie ambicje - odpowiedział minister zdrowia. 

Dodajmy, że temat startu Adama Niedzielskiego w wyborach nie jest nowy. Na początku grudnia Gazeta Wyborcza, powołując się na zakulisowe rozmowy z posłami poznańskiego Prawa i Sprawiedliwości, ogłosiła, że minister ma spore szanse zostać "jedynką" tamtejszej listy wyborczej. Świadczyć o tym mają m.in. jego częste wizyty w regionie.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze