×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Minister zdrowia o "Profilaktyce 40+": odnotowaliśmy dwumilionowego pacjenta

Autorzy: PAP; oprac. JKB • Źródło: PAPOpublikowano: 06 czerwca 2023 19:41Zaktualizowano: 07 czerwca 2023 06:13

- Właśnie odnotowaliśmy dwumilionowego pacjenta w programie "Profilaktyka 40 plus" - przekazał we wtorek na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia o "Profilaktyce 40+": odnotowaliśmy dwumilionowego pacjenta
Minister zdrowia poinformował o statystyce dotyczącej programu Profilaktyka 40+. Fot. Shutterstock

 

Już 2 mln pacjentów skorzystało z "Profilaktyki 40 Plus"

Szef resortu zdrowia dodał, że największe zainteresowanie programem "Profilaktyka 40 plus" odnotowano w województwach lubelskim i wielkopolskim.

- Liczymy na więcej, dlatego badania można zrobić do końca czerwca 2024, a już od lipca 2023 wprowadzamy możliwość ponownej diagnostyki - dodał Niedzielski.

Program "Profilaktyka 40 plus" realizowany jest od 1 lipca 2021 r. Wszystkie osoby powyżej 40 lat otrzymują jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych. Badania diagnostyczne, które wchodzą w skład programu "Profilaktyka 40 plus", dzielą się na trzy grupy: badania dla kobiet, badania dla mężczyzn i pakiet wspólny.

Pod koniec maja na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt nowelizacji rozporządzenia, który zakłada przedłużenie funkcjonowanie programu do 30 czerwca 2024 r. Został on skierowany do konsultacji społecznych.

Zaproponowano w nim umożliwienie ponownego skorzystanie ze świadczeń opieki zdrowotnej przez osoby objęte programem pod warunkiem, że od ich udzielenia po raz pierwszy upłynęło co najmniej 12 miesięcy.

Projekt obejmuje także zmiany w dotychczasowych zasadach funkcjonowania programu "Profilaktyka 40 plus". Od 1 lipca 2023 r. do jego realizacji będzie musiała być wykorzystana centralna elektroniczna rejestracja, która umożliwia m.in. dokonanie zgłoszenia i przydzielenia terminu badania oraz zmianę lub rezygnację ze zgłoszenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze