PAP/Rynek Zdrowia | 15-11-2017 15:35

Minister zdrowia: kolejki skracają się w sposób "niezwykle dynamiczny"

Kolejki w służbie zdrowia skracają się w tej chwili w sposób niezwykle dynamiczny - ocenił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w środę (15 listopada), podsumowując dwa lata pracy swojego resortu. Jego zdaniem kolejki udało się ograniczyć "w najbardziej krytycznych obszarach".

Kolejki udaje się ograniczyć w najbardziej krytycznych miejscach, m.in. do diagnostyki - przekonywał minister zdrowia. Fot. Archiwum

- Te kolejki w tej chwili właśnie się skracają w sposób niezwykle dynamiczny, ponieważ właśnie teraz świadczeniodawcy realizują świadczenia w znacznie większej liczbie niż dotychczas, szczególnie w tych obszarach, gdzie te kolejki były najdłuższe - powiedział Radziwiłł.

Podkreślił, że kolejki udaje się ograniczyć w najbardziej krytycznych miejscach. Wymienił: diagnostykę poprzez badania obrazowe, kolejki do operacji zaćmy i operacji wstawiania endoprotez stawu biodrowego i kolanowego.

- Ograniczeniem możliwości udzielania większej liczby świadczeń w przytłaczającej większości przypadków jest ograniczenie finansowe, limity. Te limity właśnie podwyższamy, kierując tam ogromne pieniądze i wydaje się, że to z całą pewnością w mniejszym lub większym stopniu, a ponieważ środki są duże, to raczej w większym, rozładuje te kolejki - ocenił.