Minister zdrowia "jedynką" na liście wyborczej?

Autor: oprac. KM • Źródło: Gazeta Wyborcza07 grudnia 2022 14:35

Gazeta Wyborcza, powołując się na zakulisowe rozmowy z posłami poznańskiego Prawa i Sprawiedliwości, twierdzi, że minister zdrowia Adam Niedzielski ma spore szanse zostać "jedynką" tamtejszej listy wyborczej. Świadczyć o tym mają m.in. jego częste wizyty w regionie.

Minister zdrowia "jedynką" na liście wyborczej?
Adam Niedzielski na otwarciu rozbudowanego bloku operacyjnego oraz centralnej dezynfektorni i sterylizatorni w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. Fot. PAP/Tomasz Wojtasik
 • Minister zdrowia Adam Niedzielski miałby być "jedynką" na liście wyborczej poznańskiego Prawa i Sprawiedliwości - informuje Gazeta Wyborcza
 • Dziennik powołuje się na zakulisowe rozmowy z posłami poznańskiego Prawa i Sprawiedliwości, a na poparcie tej tezy wylicza ostatnie wizyty szefa MZ w Wielkopolsce 
 • Minister zdrowia nie odniósł się do tych informacji. Przypomnijmy, że to już nie pierwsze spekulacje w tej sprawie. Wcześniej mówiło się, że miałby startować w Gdyni

Minister zdrowia "jedynką" na liście wyborczej w Poznaniu?

Jak donosi Gazeta Wyborcza, w Poznaniu Prawo i Sprawiedliwość ma najniższe poparcie, które daje partii do 25 procent głosów, a zatem dwa lub trzy mandaty poselskie. Aby utrzymać trzy mandaty, PiS miałby postawić na znane osoby, wśród których od miesiąca - przynajmniej w nieoficjalnych rozmowach - figuruje minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jeden z tamtejszych polityków miał przekazać "GW" tę informację po wizycie Niedzielskiego w Poznaniu podczas otwarcia jednego z oddziałów dziecięcych w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera.

Inny rozmówca dziennika spekuluje, że teraz Niedzielski będzie startował, choć nie jest posłem, i na pewno nie z listy warszawskiej, bo tam zapowiada się na, jak pisze Gazeta, "ścisk". W Poznaniu zaś miałby przyciągnąć nowych wyborców.

Informatorzy "Wyborczej" twierdzą, że częste wizyty Niedzielskiego w Poznaniu i Wielkopolsce nie są przypadkiem. Jednak obecny szef poznańskiego okręgu wyborczego, Bartłomiej Wróblewski, jest raczej sceptyczny.

- Przyszłość poznańskiej prawicy zależy od tego, czy będziemy mieli silnych i zakorzenionych w Poznaniu i powiecie posłów i radnych - mówi Wyborczej poseł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze