PAP/Rynek Zdrowia | 02-04-2021 21:54

Minister zdrowia: decyzje ws. obostrzeń możliwe w środę lub czwartek

Decyzji dotyczących obostrzeń można się spodziewać prawdopodobnie w środę lub w czwartek – wyjaśnił minister zdrowia Adam Niedzielski.

W środę lub czwartek rząd ma podjąć decyzje ws. obostrzeń. Fot. Shutterstock

  • By mówić o przełamaniu trendu, zakażenia muszą spadać kilka dni - przypomniał Adam Niedzielski
  • Prawdopodobnie w środę lub czwartek zapadnie decyzja ws. obostrzeń - zapowiedział szef MZ

Niedzielski w Radiu ZET nawiązał do porannej informacji, którą podał na Twitterze. "Dzisiejsza liczba nowych zakażeń jest mniejsza o 13 proc. od odnotowanej tydzień temu. Ten spadek ma miejsce przy 100 tys. wykonanych testów. To kolejny sygnał - po malejącej liczbie zleceń POZ na testy - wskazujący na odwrócenie tendencji w III fali. Bądźmy odpowiedzialni w te święta!" - napisał rano Niedzielski.

Niedzielski: czekam na dane do środy

Jak tłumaczył w rozgłośni, by mówić o "przełamaniu trendu", musimy mieć do czynienia z kilkoma dniami z odnotowanymi spadkami. Ponadto okres świąteczny - dodał minister - powoduje "pewne zaburzenia sprawozdawcze".

- Dopiero w przyszłym tygodniu - ponieważ w poniedziałek mamy święto, to tak naprawdę środa-czwartek - będziemy coś bardziej jednoznacznie w stanie powiedzieć - podkreślił szef resortu zdrowia.

Zapytany, czy wtedy też podjęte zostaną decyzje dotyczące obostrzeń, które obowiązują do piątku, 9 kwietnia, Niedzielski odparł, że czeka na dane do środy. Dopytywany, czy wtedy można się spodziewać decyzji w tej sprawie, odpowiedział: - Prawdopodobnie tak. Środa-czwartek.