Minister zdrowia Łukasz Szumowski w Radzie Dialogu Społecznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2018 15:48

Prezydent Andrzej Duda powołał pięciu nowych przedstawicieli rządu do Rady Dialogu Społecznego. - Liczę, że Rada będzie pracowała teraz w tym zmienionym składzie, jeszcze sprawniej niż do tej pory - powiedział. Posiedzenie RDS w nowym składzie odbędzie się 16 lutego.

Andrzej Duda powołał pięciu nowych przedstawicieli rządu do Rady Dialogu Społecznego, wśród nich ministra Szumowskiego. Fot. Archiwum

Powołanie w środę (7 lutego) otrzymali: minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef resortu spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister finansów Teresa Czerwińska i wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

Prezydent przypomniał podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim, że nominacje do RDS mają związek z rekonstrukcją rządu. Wyraził zadowolenie z dotychczasowych prac Rady.

- Rada, która pracuje zaledwie od dwóch lat, w tym roku rozpoczyna się trzeci rok pracy, jak do tej pory jest sukcesem" - powiedział Andrzej Duda. Dodał, że zajęła się wieloma sprawami ważnymi dla polskiego państwa, a związanymi z pobudzeniem rozwoju gospodarczego i zwiększeniem zamożności polskiego społeczeństwa.

W RDS zasiadają przedstawiciele pracodawców, związkowców i rządu oraz prezydenta, prezesa NBP i GUS. Przewodniczący RDS co roku się zmieniają; na przemian są to reprezentanci związków, pracodawców i rządu. Obecnie przewodniczącą RDS jest szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum