Minister zdrowia Czech podał się do dymisji

Autor: Gazeta.pl/tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 21 września 2020 16:25

W poniedziałek rano (21 września) do dymisji podał się Adam Vojtiech, minister zdrowia Czech. W kraju od kilku tygodni rosną dobowe liczby zakażonych koronawirusem.

Minister zdrowia Czech podał się do dymisji
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak powiedział na konferencji prasowej Vojtiech, swoją dymisją chce stworzyć przestrzeń do rozwiązania problemu pandemii COVID-19.

Adam Vojtiech na swoim profilu na Facebooku wyjaśnił dokładne przyczyny swojej dymisji. „Chcę stworzyć przestrzeń na nowe rozwiązania problemu epidemii koronawirusa. Bardziej zależy mi na tym kraju i zdrowiu ludności niż na urzędzie ministra” - napisał.

W dalszej części swojego oświadczenia Vojtiech wymienił listę działań, które udało mu się zrealizować wspólnie z rządem. „Przyszedłem do ministerstwa z jasnym zadaniem. Aby popchnąć do zmian systemowych, jednak epidemia koronawirusa nie pozwala mi ich ukończyć. Prace ministra wykonałem z serca i z całych sił. I myślę, że przez te trzy lata udało się zrobić wiele dobrych rzeczy” - tłumaczył.

SARS-CoV-2 najbardziej rozpowszechniony jest w Pradze gdzie w ciągu ostatnich siedmiu dni służby sanitarne potwierdziły 216 przypadków na 100 tys. mieszkańców. W stolicy obowiązuje najwyższy stopień zagrożenie epidemicznego.

Czytaj: Czechy: w ciągu ostatniej doby zanotowano 2046 zakażeń koronowirusem

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum