Minister zadebiutował na posiedzeniu komisji zdrowia. Długa lista priorytetów

www.rynekzdrowia.pl Autor: JW, WOK/Rynek Zdrowia   • 24 stycznia 2018 21:04

Libera-Małecka podniosła także kwestię polityki senioralnej sugerując, że „właściwie jej nie ma” i pytała o wizję ministra zdrowia w tym obszarze.

- Jeżeli nie zaczniemy stawiać na geriatrię, to obudzimy się bez geriatrów ze starzejącym się społeczeństwem. Lekarz POZ to nie jest geriatra. Potrzebujemy również oddziałów geriatrycznych i potrzebujemy geriatrów, żeby choćby szkolić w tym zakresie lekarzy POZ, ale żeby też szkolić geriatrów w kraju. Na pewno specjalizacja z geriatrii jest jednym z ważniejszych punktów w moim dalszym działaniu - odpowiedział Szumowski.

Chcę zmian w szkoleniu specjalizacyjnym
Wspominając o innych krótkoterminowych celach resortu zdrowia wyliczał: - Informatyzacja z zakresie i recepty i ZSMOPL (Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi - red.), reforma specjalizacji lekarzy.

- Koniecznie jest odbiurokratyzowanie formy specjalizacji, jej urealnienie - dodał. - Trzeba popatrzeć na ilość procedur wykonywanych w kraju versus wymagania procedur w programach specjalizacyjnych, przynoszenie stosów zaświadczeń o wykonywanych procedurach, utajnianie pytań egzaminacyjnych. Można mnożyć przykłady absurdów. Będę chciał to zmienić - zapowiedział minister zdrowia.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum