Minister rodziny: do DPS trafią dodatkowe środki ochrony osobistej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2020 13:01

Do domów pomocy społecznej trafią dodatkowe środki ochrony osobistej, wojewodowie otrzymali też dodatkowe 20 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa na wsparcie powiatów w prowadzeniu tych placówek - mówi w sobotniej "GPC” minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Fot. Shutterstock

"Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodami, monitorujemy sytuację i na bieżąco reagujemy. Wiemy, że w związku epidemią koronawirusa domy pomocy społecznej znalazły się w trudnym położeniu, a ich potrzeby znacznie wzrosły" - zaznaczyła w weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie" szefowa MRPiPS.

Jak powiedziała gazecie Maląg, do domów pomocy społecznej trafią dodatkowe środki ochrony osobistej. "Wojewodowie otrzymali też dodatkowe 20 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa na wsparcie powiatów w prowadzeniu tych placówek" - powiedziała "Codziennej".

Maląg zapewniła na łamach dziennika, że w czerwcu planowana jest "ponowna weryfikacja potrzeb DPS-ów". "Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będziemy podejmować kolejne kroki adekwatne do sytuacji" - powiedziała.

Do domów pomocy społecznej mają też trafić, jak czytamy, środki ochrony osobistej. "W tego typu placówkach środki ochrony osobistej i środki higieny są na wagę złota" - przyznała w "GPC" minister szefowa MRPiPS. Bardzo ważne jest, jak powiedziała, by zabezpieczeni byli zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy. "Na naszą prośbę płyn do dezynfekcji przekazał wojewodom również KGHM" - podkreśliła Maląg.

Według gazety, dzięki temu do domów pomocy społecznej dostarczonych zostanie 30 tys. litrów płynu do dezynfekcji, ponad 964 tys. par rękawiczek, 975 tys. maseczek i 174 tys. przyłbic.

W całym kraju funkcjonują dzisiaj, jak napisała gazeta, 824 domy pomocy społecznej z 80 tys. mieszkańców.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum