Minister odpowiada związkowcom-lekarzom

Autor: TVP Info/Rynek Zdrowia • • 26 października 2010 12:51

W tym tygodniu Sejm na rozpocząć nad rządowym pakietem ustaw zdrowotnych. Minister zdrowia przekonuje do proponowanych przez siebie rozwiązań.

Minister odpowiada związkowcom-lekarzom
Na antenie TVP Info minister zdrowia odniosła się do krytycznej oceny rządowego pakietu ustaw jaką przedstawił Krzysztof Bukiel, szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. W jego opinii, projekty nie rozwiązują podstawowego problemu, jakim jest brak równowagi między ilością pieniędzy publicznych, przeznaczonych na gwarantowane świadczenia zdrowotne, a zakresem tych świadczeń.

– Wydaje mi się, że nie jest to głos lekarski, ale związkowy. Pan Bukiel by chciał, aby do tego chorego systemu dosypać pieniądze. Mówię temu zdecydowane nie. Jeśli system ma być sprawny, trzeba dokonać rzetelnych zmian – powiedziała minister zdrowia.

Ewa Kopacz odniosła się też do zarzutu, że po likwidacji stażów lekarskich na rynek będą trafiać słabiej wykształceni specjaliści. Zwróciła uwagę że większości krajów europejskich odbywa się on w ramach etatu w szpitalu. W jej opinii, pieniądze, które płaci się obecnie za staż, byłoby lepiej wydać na doposażenie uczelni.

Więcej: www.tvp.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum