Minister nie przekonał do przerwania protestu, lekarze chcą "harmonogramu zmian"

Autor: DM/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2012 19:33

Minister zdrowia po spotkaniu 9 stycznia ze środowiskiem lekarskim podtrzymał wcześniejsze zapewnienia dotyczące zmian w ustawie refundacyjnej. Organizacje lekarskie podtrzymały decyzję o kontynuowaniu protestu.

Bartosz Arłukowicz po spotkaniu z OZZL, Porozumieniem Zielonogórskim, Polską Federacją Pracodawców Ochrony Zdrowia i środowiskiem lekarzy skupionym wokół portalu Konsylium 24, oświadczył, że wywiązał się ze zobowiązań wobec lekarzy.

Podkreślał, że kontrowersyjny art. 48 ust 8 ustawy refundacyjnej zostanie uchylony, powstanie też rozporządzenie o tym, że lekarze nie będą musieli wpisywać poziomu refundacji leków, które są na jednym poziomie odpłatności.

- Działania ministerstwa zmierzają w kierunku osiągnięcia kompromisu - przyznał Jacek Krajewski prezes PZ. Dodał jednak, że na razie lekarze nie dostali projektów na piśmie i wyraził nadzieję, że wkrótce będzie możliwość odniesienia się do konkretnych propozycji.

Jak tłumaczył Krzysztof Bukiel, prezes OZZL, resort nie uzależnia już wprowadzenia zmian w ustawie refundacyjnej od jakiś kroków ze strony lekarzy. - To dla nas cenna informacja. Rządzący zrozumieli, że jesteśmy przymuszeni do protestu, a nie robimy komuś na złość - wyjaśniał Bukiel.

Zdaniem Krajewskiego, kiedy ministerstwo jasno określi harmonogram zmian w ustawie, lekarze będą mogli rozważyć przerwanie protestu.

Bartosz Arłukowicz zapewnił, że zmiany przeprowadzone zostaną najszybciej, jak to będzie możliwe.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum