Minister: namawiamy wszystkich do szczepień, nawet jeśli już ktoś przechodził COVID-19

Autor: Polsat/Rynek Zdrowia • • 15 grudnia 2020 20:49

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślał we wtorkowym (15 grudnia) programie Polsatu News "Gość Wydarzeń", że nie ma "żadnych przeciwwskazań", aby szczepionkę przeciw COVID-19 przyjmowali ozdrowieńcy.

Minister: namawiamy wszystkich do szczepień, nawet jeśli już ktoś przechodził COVID-19
Minister zdrowia Adam Niedzielski ; FOT. Twitter/Screen PTWP

- Szczepienia są dobrowolne. Przyjęliśmy system, że chcemy wszystkich przekonywać do tego, że szczepienie jest bezpieczne i jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zachowanie zdrowia swojego i swoich bliskich w najbliższym otoczeniu - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w programie "Gość Wydarzeń".

- Dzięki interwencji pana premiera na Radzie Europejskiej posiedzenie komisji (Europejskiej Agencji Leków - red.), która dopuszcza szczepionkę na rynek europejski odbędzie się wcześniej. Oznacza to, że być może nawet w tym roku będziemy mieli szansę, że pojawią się pierwsze dawki szczepionki na polskim rynku, oczywiście, o ile producent będzie w stanie efektywnie zarządzić łańcuchem logistycznym - powiedział Niedzielski we wtorek (15 grudnia) na konferencji prasowej.

Minister zaznaczył też, że to przyspieszenie w dostarczaniu szczepionki na polski rynek jest wyzwaniem, ale "jesteśmy gotowi". Prowadzący program "Gość Wydarzeń" Bogdan Rymanowski pytał ministra zdrowia, czy ozdrowieńcy będą mogli przyjąć szczepionkę przeciw koronawirusowi.

- Namawiamy wszystkich (do zaszczepienia się - red.), niezależnie od tego, czy ktoś przechodził COVID-19, czy też nie. Nie ma żadnych przeciwskazań do tego, żeby osoby, które są ozdrowieńcami zostały zaszczepione powiedział Niedzielski.

Więcej: polsatnews.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum