Minister apeluje o wytrwałość i przestrzega: jesteśmy przed największą falą zachorowań

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2020 08:02

Jesteśmy w Polsce przed największą falą zachorowań; musimy więc wytrwać w naszej narodowej kwarantannie - powiedział w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" minister zdrowia Łukasz Szumowski. Według niego, walkę z wirusem możemy wygrać jedynie dyscypliną i odpowiedzialnością społeczną.

Łukasz Szumowski: walka z koronawirusem wymaga wytrwałości; FOT. PTWP

Minister zdrowia pytany, czy mamy powody do obaw w związku z sytuacją mającą miejsce na zachodzie Europy odparł, że władze robią wszystko, aby nie doprowadzić do podobnego scenariusza.

- Stąd wprowadzane obostrzenia, jak zamknięcie szkół, ograniczanie w przemieszczaniu się. Jednak bez odpowiedzialności społeczeństwa, bez odpowiedzialności każdego z nas z osobna nie osiągniemy oczekiwanych rezultatów - zaznaczył Szumowski.

- O tym jaki scenariusz się ziści zdecydujemy my wszyscy - oświadczył minister.

Pytany, kiedy skończy się epidemia wskazał, że nikt odpowiedzialny nie odpowie na to pytanie. - Wiemy na pewno, że jesteśmy w Polsce przed największą falą zachorowań - podkreślił minister.

Zdaniem szefa resortu zdrowia, walkę z koronawirusem możemy wygrać jedynie dyscypliną i odpowiedzialnością społeczną. - Musimy więc wytrwać w tej naszej narodowej kwarantannie - dodał Szumowski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum