Minister Zembala przeprasza pielęgniarki: to był błąd...

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2015 09:47

Marian Zembala przeprasza pielęgniarki za nieporozumienie zaistniałe w związku z publikacją na stronie MZ nieprawdziwych informacji w sprawie płac. "Wina za tę sytuację leży tylko i wyłącznie po stronie Ministerstwa, do czego z pokorą się przyznaję i przepraszam" - zapewnia minister zdrowia.

Minister Zembala przeprasza pielęgniarki: to był błąd...
Marian Zembala przeprasza pielęgniarki. Fot. Archiwum

''Informacja o rzekomym podpisaniu przez ministra zdrowia i prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych dokumentu o wzajemnej współpracy w zakresie tworzenia przepisów dotyczących wymiaru czasu pracy i zakresu czynności w ramach świadczeń opieki przez pielęgniarki i położne jest oczywiście nieprawdziwa. Zapewniam, że treść komunikatu nie była ze mną uzgodniona''- napisał minister Marian Zembala.

Przyznał, że 4 sierpnia odbył spotkanie z Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych, ale nie dotyczyło ono - jak podano w komunikacie - kwestii płac.

''Na spotkaniu omówiono sytuację pielęganiarek i położnych zatrudnionych w DPS-ach, żłobkach, stacjach krwiodawstwa i krwiolecznictwa i stacjach sanitarno-epidemiologicznych'' - wyjaśnił.

Minister wtłumaczył też, że spotkanie nie zakończyło się podpisaniem żadnego dokumentu, a komunikat, któru pojawił się na stronie resortu zdrowia w tej sprawie, został napisany przez niedoświadczonego pracownika, który nie wykazał się należytą starannością i profesjonalizmem.

Minister zdrowia zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by sytuacja się nie powtórzyła. Pod pismem widnieje odręczny dopisek ministra Mariana Zembali, w którym przeprasza on ''za błąd techniczny''.

Więcej: www.mz.gov.pl

Informacja o zawarciu porozumienia ukazała się na stronach Ministerstwa Zdrowia 4 sierpnia br. Jak podawał resort tego dnia został podpisany dokument o wzajemnej współpracy w zakresie tworzenia przepisów dotyczących wymiaru czasu pracy i zakresu czynności w ramach świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne.

Informację tę zdementowała prezes NRPiP: "Wszelkie ustalenia, także te dotyczące tworzenia przepisów związanych z wymiarem czasu pracy i zakresem czynności w ramach świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne, zawsze uzgadniane są przez Ministerstwo Zdrowia z reprezentującymi stronę społeczną przedstawicielami NRPiP i OZZPiP" - poinformowała NRPiP.

Czytaj też: Samorząd pielęgniarski: nie podpisaliśmy z MZ żadnego porozumienia

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum