PAP/Rynek Zdrowia | 10-11-2015 17:18

Minister Zembala o pięciu miesiącach kierowania resortem zdrowia

Poprawa dostępności do leczenia, nowe rozwiązania dla kobiet ciężarnych, zwiększenie bezpieczeństwa okołooperacyjnego - to według ministra zdrowia Mariana Zembali niektóre istotne działania resortu pod jego kierownictwem.

O swoim następcy, Konstantym Radziwille, Zembala wypowiadał się z uznaniem Fot. PTWP

We wtorek (10 listopada) na konferencji prasowej w Warszawie Zembala przedstawił osiągnięcia swojego resortu podczas ostatnich pięciu miesięcy, kiedy sprawował funkcję ministra zdrowia. Profesor objął stanowisko 15 czerwca, po tym jak z resortu odszedł Bartosz Arłukowicz, zdymisjonowany w związku z publikacją akt ze śledztwa w tzw. aferze podsłuchowej.

- Ministerstwo Zdrowia nie jest najłatwiejsze - skala problemów, ich charakter, złożoność jest duża - mówił Zembala.

Kierując resortem zdrowia, jak podkreślił, przyjął zasadę, by nie tylko rozwiązywać sprawy bieżące, ale także prowadzić prace studyjne i koncepcyjne.

O swoim następcy, Konstantym Radziwille, Zembala wypowiadał się z uznaniem.

- To człowiek z dużym doświadczeniem, będzie dobrym ministrem - ocenił.

Poinformował, że spotka się z nim w czwartek (12 listopada).

- Życzę, by nowy minister był lepszy ode mnie, bo tylko wtedy będzie postęp - powiedział.

Pytany przez PAP o ocenę propozycji PiS w zakresie zmian w ochronie zdrowia, ustępujący minister powiedział, że nie chce ich komentować.

- Jest miejsce i czas na nowych liderów, trzeba spokojnie dać szanse na rozwój. Ja pozytywnie oceniam kandydata w resorcie zdrowia - stwierdził.