Minister Woś zarażony koronawirusem. Z kim w rządzie miał kontakt?

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2020 20:26

Minister środowiska, Michał Woś poinformował w poniedziałek (16 marca) wieczorem w mediach społecznościowych, że jest zakażony koronawirusem. Minister środowiska zapewnia, że czuje się dobrze.

Czy potrzebne jest badanie członków rządu na obecność koronawirusa? FOT. Flickr/Adam Guz, Kancelaria Premiera/Public Domain Mark 1.0)

Jak wyjaśnił na Twitterze minister Woś w niedzielę (15 marca) okazało się, że zakażony koronawirusem jest jeden z pracowników Lasów Państwowych, z którym miał kontakt.

- W tej sytuacji poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi - przekazał w mediach społecznościowych minister Woś.

Otwarte pozostaje pytanie, z którymi przedstawicielami rządu minister Woś miał kontakt osobisty i czy w tej sytuacji nasz rząd jest zdrowotnie zagrożony. 

Głos w sprawie zabrał na antenie TVN24 wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Polityk wyraził nadzieję, że dokonane zostanie wobec członków rządu ekspresowe badanie na obecność koronawirusa.

Z prezydentem kraju Andrzejem Dudą minister Woś ostatni raz kontaktował się osobiście 5 marca.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum