Minister Szumowski po wykryciu koronawirusa u ministra Wosia: ja nie miałem z nim kontaktu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2020 20:58

Minister środowiska Michał Woś czuje się dobrze, zostały wdrożone wszystkie procedury, wiemy z kim się ostatnio kontaktował; ja na szczęście tego kontaktu nie miałem - podkreślił w poniedziałek (16 marca) w TVP Info szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Woś poinformował, że jego test na koronawirusa dał wynik pozytywny.

Minister Szumowski: - Minister środowiska Michał Woś czuje się dobrze, zostały wdrożone wszystkie procedury, wiemy z kim się ostatnio kontaktował. Fot. MZ/Fb

Szumowski podkreślił w TVP Info, że w przypadku potwierdzonego zakażenia ministra środowiska zostały wdrożone wszystkie procedury, takie same jak we wszystkich innych przypadkach. - Wiemy, kto się z nim kontaktował w ciągu ostatnich dni od zakażenia. Wdrożyliśmy procedury sanitarne - dodał.

Minister powiedział, że on sam nie miał w ostatnim czasie kontaktu z Wosiem, więc może być nadal "na posterunku bez kwarantanny".

Minister środowiska Michał Woś poinformował w poniedziałek, że po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie; test dał wynik pozytywny. Minister zapewnił, że czuje się dobrze.

Rzecznik rządu Piotr Müller dodał, że osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom.

PAP - Karolina Mózgowiec

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum